ekgyo

balina corbasi
EMLAK KONUT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş başlığında, hisse senedi ile ilgili güncel analiz ve yorumlar paylaşılacaktır. hisse senedi temel ve teknik analizleri, yatırım tavsiyesi niteliğinde olmamakla beraber, yasal sorumluluk kullanıcılara aittir.
balina corbasi
haziran başlarında gelen faiz indirimi kararı hisseyi korona çukurundan hızlı bir şekilde yukarı atmıştır.
birçok insan bu hisseden fazlasıyla umutluyken bazı şeylere dikkat etmeye unutuyorlar.

bi kere türkiye'de emlak balonunun olduğuna gerçekten inanıyorum. insanlar ev alamayacak duruma geldiklerinde ekonomiyi döndürmek için faizler akıl almaz seviyelere düştü ama bu düşüş doğal olmadığı için peşinden ev fiyatlarında enflasyon getirdi.

kısa ve orta vadede al sat belki yapılabilir ama uzun vadede bu kağıt sektörün durumu yüzünden hoşuma gitmiyor.
5 yıllık grafiği görünce ne demek istediğimi anlayacağınızı düşünüyorum.
ytd

kapitalist manifesto
yapmış olduğum bu basit trend çizgileri çalışmasına durum çok iyi gözükmüyor ama ben teknik analize çok güvenen birisi değilim.
elbet devlet politikaları yine beklemediğimiz bir şey yapar ve bu hisse yine fırlar. ytd

kapitalist manifesto
daha önce bahsetmiş olduğum bayrak formasyonu çok güzel çalıştı ve beklenilen sıçramasını yaptı. gözü şimdilik yukarılarda.
kağıda tekrar girmek için minik bir yatay seyir beklemenin mantıklı olduğunu düşünüyorum.
bu haftanın kapanışından sonra gidişatı biraz daha görülebilir olacak.

balina corbasi
kayda değer bir düzeltme yapmadan ilerleyeceğini beklemiyordum.
böyle giderse eski zirvesi 3liraya ulaşmadan durmayacak.
kanal istanbul olsun tokiler olsun toplu konutlar vs hükümet politikası hissenin lehine olduğu sürece yükseliş devam edecek gibi.
ytd

balina corbasi
temettü ödenecek, aynı zamanda olumlu kap haberleri var.
faizler süresiz uzatıldı. kanal istanbul bunlarda ......
bu hisse gidecek gibi
ytd.

kap haberi
“şirketimiz tarafından geliştirilen projelerde, 1 ocak - 30 haziran 2020 tarihleri itibariyle, toplam 10.198.816.727 tl (kdv hariç), satışa esas brüt 1.100.060 m2 büyüklüğe ulaşan, 7.584 adet bağımsız bölümün satışı (ön satışlar dahil) gerçekleştirilmiştir.

2.çeyrekte satışı (ön satışlar dahil) gerçekleşen bağımsız bölüm sayısı 6.477 adettir. bu bağımsız bölümlerin kdv hariç peşin satış değeri toplam 8.995.465.615.11 tl' dir.
bu satışların toplamda 261.558.033,41 tl (kdv hariç) değerindeki 186 adedi yabancı ülke vatandaşlarına gerçekleştirlmiştir.

şirketimiz 2020 yılı 2. çeyrek itibarıyla; 1,61 milyar tl toplam satış değeri, 201 bin m2 satılabilir alan büyüklüğü hedefleri olduğunu duyurmuştur. bugün itibarıyla açıklamış olduğumuz 2020 yılı 2. çeyrek bağımsız bölüm satış verilerine göre hedefin aşıldığı görülmektedir”
tahtaci
TÜİK:
-Konut satışları Haziran'da yıllık %209,7
-İpotekli konut satışları Haziran'da yıllık %1286,9
-Diğer konut satışları yıllık %63,8
-Yeni konut satışları yıllık %152,0
-İkinci el konut satışları yıllık %244,9
-Yabancılara konut satışları yıllık -%38,1
tahtaci
berat albayrak:

Tek başına 250 alt sektörü harekete geçiren konut sektöründe kamu bankalarımızın düşük maliyetli destekleri etkisini gösterdi. Konut satışları geçen ay %209,7 artarak 190 bin 12 ile tarihinin en yüksek Haziran rakamlarına ulaştı. Ev sahibi olan vatandaşlarımıza hayırlı olsun.
tahtaci
iki kap gelince küçük yatırımcı heyecanlanıyor. ama bist30 hissesi bu kadar öngörülebilir olmaz... herkesin çıkacak dediği gün satış yiyebiliyor.
tahtaci
özel durum kap:

Şirketimiz projelerinden İstanbul İli, Çekmeköy İlçesi, Taşdelen Mahallesi, "İstanbul Çekmeköy Taşdelen Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" kapsamında, 558 Ada 1 Parselde yer alan 550 adet konut, 4 adet Ticarete ait Yapı Ruhsatları 10.07.2020 tarihinde alınmıştır.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol