esen

ogguz
Naturel Enerjini. %100 iştiraki olan Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş. Halka arz oldu. 8.5 TL sabit fiyattan direk satış usulü ile halka arz olan Esen, hisseleri dağıtıldı. Kişi başına 105 lot hisse düştü. Rekor satış gerçekleşti.
fakibaba
fade ve dnisi'nin ardından arzlara yoğun ilgi oldu. kişi başı 105 düştüyse gayet iyi bana kalırsa. dnisi'da 105 liralık kağıt düştü...
fakibaba
esenboğa elektrik hissesi perşembe günü işleme açılacak. yatırımcılar epey hevesli.

fade ve dnisi'da, tavan serisinin bozulmasının ardından yükseliş orta vadede sürmüştü. esen'deki rekor talep, işi nereye getirecek bakalım.
fakibaba
esen bugün 9,35'ten işlem görüyor, hisse tavanda. kağıt işleme yeni açıldığı için bu tavan serisi bir süre daha devam edebilir ancak dikkatli olmakta fayda var.

yatırımcılar şirketi analiz edip kendi kararlarını ona göre vermeli. yeni arz olmasından ötürü uçacak kaçacak beklentisi, üzen sonuçlar doğurabilir...
ekoadam
Esen açıldığı gibi %10 ile tavan yaptı. Tavan fiyat 9.35 te bekleyen 37 milyon lot alımı var. Halka arza katılanlar için çok iyi fırsat fakat yeni alım yapacaklar dikkat etmeli. İlk arz sonrası hisse kendini fiyatlayana kadar ciddi hareketler yapabilir.

nikolas
Twitter'da bir kullanıcı gördüm. Son halka arzların tamamına katılıp, yükseliş sona erdikten sonra diplerden de alıma devam etmiş sürekli.

100k'lık alımın değeri şu anda 430 diyordu sanırım. Dnisi, fade ve şimdi esen'i de düşününce. Daha fazla bile olabilir. Ama cesaret ve iyi analiz işi kesinlikle.

Geçmişe bakarsanız arzlardan canı yanan ve senelerce içeride olan da çok.
balina corbasi
ne kadar iktisatı, pozitif bilim gibi düşünüp teknik analiz yapsak da işin merkezinde insanın olması iktisatı bir toplum psikolojisi analizine dönüştürüyor.
özellikle sosyal medya, investing forumu tarzı yerler sayesinde halka arzlar birçok insan tarafından duyuldu ve ilgi gösterilmeye başlandı.
tabi biz küçük yatırımcılar olarak fırtınaya kafa tutamayız. ayak uydurabilirsek çok şey kazanırız.
5 tavan, bu beklenti ve tavana olan yığılma sayesinde garanti görünüyor. ondan sonra kademeli kademeli, tavan olmasını aldırmadan satmak lazım.

treni yakalayamadıysanız boşverin gitsin, yeni bir halka arz çıkar, ya da 3-4 hafta sonra esen hissesinde kar satışları gerçekleştikten sonra dipten girmeye çalışırsınız.
tahtaci
9 ekim cuma, ilk işlem gününde 45 bin lot el değişmiş. yani ilk yüzde 10'Luk artış bu kadar kişiyi döktü. bunu izlemesi bir matematik denklemi gibi oluyor. bakalım kaç yatırımcı, ne yüzdeye eyvallah diyecek diyorsun.
ekoadam
Esen daha çok tavan gidecek gibi. Alacak olanlara fırsat 1 haftada gelirse iyi. Bugün 41 bin lot satılmış. Dinamik ısıda gördüğümüz tabloyu göreceğiz gibi. Yatırım tavsiyesi değildir.
balina corbasi
cuma günü belki topallayabilir ama onun dışında tavan gitmeye devam ediyor. ve gitmemesi için bir sebep görünmüyor.
böyle hisselerde en büyük sıkıntı almak ve satmak oluyor.
almak isteseniz alamazsınız sonra kötü bir şey olur satmak istersiniz satamazsınız.
satmakta psikolojik olarak zorluk çektiğim hisselerde şöyle yapıyorum:
100 hissem varsa pazartesi 10 çarşamba 10 cuma 10 tane satarım.
sonraki hafta hisseyi izlerim, hala aynı hızla yükseliyorsa beklerim.
diğer hafta yine aynı şekilde satarım.

düşmeye başlayınca satarım diye düşünebilirsiniz ama taze kuru örneği gibi tabana satış emri koysanız bile kimse almayacağı için mal elinizde patlar.

dikkatli olmak ve duygularımıza hakim olmamız gerekiyor.

fakibaba
#ESEN ESENBOĞA ELEKTRİK - Şirketin Güneş Enerjisi alanındaki yatırımlarını artırma hedefi ve Halka Arz taahhütleri kapsamında, Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği çatısı altında geliştirilmiş ve kurulmuş olan, 11 adet GES'i satın almak üzere, Özyer Group ile satış sözleşmesi imzalaması doğrultusunda, satın almanın toplam bedeli 13,6 milyon dolar olduğu, satın alınan şirketlerin tüm banka ve piyasa borçları düşüldükten sonra kalan tutarın, hisse bedeli olarak ödenerek tamamlandığı, satın alınan şirketlerin piyasa borçları ve banka borçlarının kapatıldığı açıklandı.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol