getir halka arzı

tahtaci
isteyen herkes, getir gsyf ile şirkete ortak olabiliyor.

» Fon, girişim sermayesi yatırımı olarak sadece Getir Perakende Lojistik A.Ş.'ye yatırım yapacaktır. Yatırımdan çıkış yapıldığında fon tasfiye olup paralar yatırımcılara dağıtılacaktır.

getir'in fonuna nasıl yatırım yapılır?

» Adım 1 : Türkiye İş Bankası A.Ş. veya Akbank T.A.Ş' de adınıza bir fon saklama hesabı açmak.
» Adım 2: Re-pie Portföy Yönetimi A.Ş. ile Getir Fonu yatırımcı sözleşmesi imzalamak.
» Adım 3: Yatırım miktarını Türkiye İş Bankası A.Ş. veya Akbank T.A.Ş' deki hesabınıza yatırmak.
» Adım 4: Re-pie Portföy Yönetimi A.Ş.' ye fon alım talimatı vermek.
» Adım 5: Fon paylarınızın bankadaki hesabınıza geçmesi ve günlük fiyat takibi.

minimum yatırım tutarı nedir?

» Fonun pay değeri, net varlık değerinin dolaşımdaki pay sayısına bölünmesiyle elde edilir. Fon fiyatı günlük olarak websitemizde ilan edilmekte ve yatırımcılar aynı zamanda MKK (Merkezi Kayıt Kuruluşu) ve İş Bankası veya Akbank Saklama hesaplarında katılım paylarını takip edebilmektedir. Getir Perakende Lojistik A.Ş.'nin değerleme raporu her çeyrek dört büyük denetim ve danışmanlık firmasından birinin raporu ile güncellenecektir. Fonun denetim raporları ise Ernst&Young tarafından hazırlanacak ve websitemizde yayınlanacaktır.

fon süresi ne kadar?

» Fon, 7 yıllıktır. Bu sürenin son 2 yılı tasfiye dönemidir. Getir Perakende Lojistik A.Ş. halka arz olur ise veya şirkette kontrol değişikliği olur ise Fon'un o fiyattan satım hakkı vardır. Bu opsiyonlar gerçekleşmez ise 7 yılsonunda şirket paylarını enflasyon + %3 bileşik yıllık getiri ile geri almayı taahhüt eder. Fon, şirket onayı ile paylarını 3. Kişilere de devir edebilir. Bu senaryolardan biri gerçekleştiği durumda, Fon yatırımcılara paralarını dağıtarak tasfiye olacaktır.

getir yatırım fonu nasıl satılır?

» Katılma paylarını elde ettikten sonra; her gün nitelikli yatırımcılar arasında pay devri yapmak mümkündür. Bu pay devri, Borsa İstanbul Nitelikli Yatırımcı İşlem Pazarı'nda veya Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) üzerinden yapılabilir.

yönetim ücreti ne kadar?

» Fona yatırım yapıldıktan sonra yönetim ücreti fondan ve fonun gelirlerinden tahsil edilmektedir. Performans primi ise yatırımdan çıkış yapıldığında tahsil edilir. Yönetim ücreti senelik %2'dir. Performans primi ise enflasyon üstü getiri sağlanır ise aşan kısmın %20'sidir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol