confessions

fakibaba

1. nesil Admin - - Admin

  1. toplam entry 773
  2. takipçi 1
  3. puan 35955

ihlas

fakibaba
ihlas - ihlas holding başlığında, hisse senedi ile ilgili güncel analiz ve yorumlar paylaşılacaktır. hisse senedi temel ve teknik analizleri, yatırım tavsiyesi niteliğinde olmamakla beraber, yasal sorumluluk kullanıcılara aittir.
1
tur tur
0.95 aşılmadan bir yorum yapılamaz.

hdfgs

fakibaba
SPK'dan bedelli başvurusuna onay alan Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı (#HDFGS), 70.000.000 TL değerindeki mevcut sermayesini halka arz yöntemiyle 140.000.000 TL artırarak 210.000.000 TL'ye yükseltecek.

glyho

fakibaba
glyho - global yatırım holding başlığında, hisse senedi ile ilgili güncel analiz ve yorumlar paylaşılacaktır. hisse senedi temel ve teknik analizleri, yatırım tavsiyesi niteliğinde olmamakla beraber, yasal sorumluluk kullanıcılara aittir.

ykbnk

fakibaba
ykbnk - yapı ve kredi bankası başlığında, hisse senedi ile ilgili güncel analiz ve yorumlar paylaşılacaktır. hisse senedi temel ve teknik analizleri, yatırım tavsiyesi niteliğinde olmamakla beraber, yasal sorumluluk kullanıcılara aittir.

bio trend enerji halka arzı

fakibaba
bio trend enerji borsa istanbul halka arz süreci, şu anda olası halka arzlardan biri ancak tarihi netlik kazanmadı. bio trend enerji hisse halka arzı 2021 içinde olası olabilir.

doğanlar yatırım holding bünyesinde bir şirket:

BioTRend Enerji, ülkemizde alternatif enerji üretimi konusunda yatırımlar yapma misyonunun yanı sıra, teknolojik olarak bir üretim ve uygulama merkezi olma hedefi ile 2012 yılında kurulmuştur. Türkiye genelinde; Biyokütle, Evsel Katı Atık Ayrıştırma, Gazlaştırma – Yakma ve ATY Üretimi, Biyometanizasyon, Atık Sahası İşletimi, Biyokütle Yakma Tesisi ve Atık Isı Tesisleri ile ilgili yatırımları bulunan firmamız, bu alanlarda mühendislik, taahhüt ve danışmanlık hizmetlerini de sunmaktadır.

2012 yılından beri yenilenebilir enerji üretim alanında faaliyet göstermekteyiz. Enerji tüketiminizi çevreci kaynaklardan sağlayarak, Çöpgazı, Biyokütle, Atıktan türetilmiş yakıt kaynaklarını enerjiye dönüştürüyoruz. Türkiye'nin yerli ve yenilenebilir kaynaklarından enerji üretimi yapan BioTRend Enerji, 120.450 mw yıllık üretim kapasitesine ulaşmıştır. 185.000 Hanenin Yıllık Elektrik İhtiyacını Karşılıyoruz.

şeker gyo halka arzı

fakibaba
şeker gyo halka arzı, 2021 halka arz edilecek şirketler listesinde seçeneklerden. ancak şu anda net bir haber yok.

birçok gyo'nun yer aldığı borsa istanbul'da, şeker gyo da listelenebilir. şirketin tanıtımı şu şekilde:

Şeker GYO A.Ş., 2017 yılında Şeker Proje Geliştirme Ve Gayrimenkul Yatırım Anonim Şirketi adıyla, 500.000 TL sermayeyle kurulmuş ve 2020 yılı Ocak ayında, Sermaye Piyasası Kurulu'nun onayıyla “gayrimenkul yatırım ortaklığı” unvanını almıştır. Portföyünde, Türkiye'nin 22 farklı ilinde ve Kazakistan Almatı'da olmak üzere toplam 110 gayrimenkulün yer aldığı Şeker GYO A.Ş., bu yönüyle ülkemizde güçlü portföye sahip olan gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketlerinden biri olma özelliğini taşımaktadır.

incehesap.com halka arzı

fakibaba
internet sektöründen beklenen olası halka arzlardan biri incehesap.com.

incehesap.com şirket tanıtımı şöyle: "2008 yılında, bir hayalin peşine düşerek çıktığımız bu yolculukta, bugün 7,500 metrekarelik yeni tesisimizde, 200'den fazla çalışanımızla sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz. Binlerce teknoloji ürününü en uygun fiyatlarla sizlerle buluşturarak hayallerinize ortak oluyoruz."

günlük 2000 sipariş gönderme kapasitesi ve 700 bin üyesi var.

selva gıda halka arzı

fakibaba
selva gıda, borsa istanbul'da halka arz edilebilecek olası hisseler içinde yer alıyor. selva gıda hissesinin arzını bekleyen yatırımcılar var. 2021 halka arz edilecek hisselerde selva gıda yer aldığında, hisse kodu ve bu yeni halka arza nasıl başvurulacağını anlatacağız.

ittifak holding bünyesinde yer alan selva gıda, 1988'de un üretimine başladı.

1994: Un Üretimi Yanında Seyran Markası ile Makarna Üretimine Başlanması.

1998: Selva Modern Tesislerinde Selva Markası ile Günde 250 Ton İrmik ve 120 Ton Makarna Üretimine Başlandı.

2008: 3 Dk.da Hazırlanan Şipşak Makarnayı Sektörde İlk Defa Selva Üretti

2009: Anadolu Lezzetleri Serisi Ürünleri Olan Mantı ve Yumurtalı Köy Eriştesini Piyasaya Sürdü.

Sektörde İlk Defa Makarnayı Farklı Segmentlere Ayırarak Ambalaj ve Logo Değişimi Yaptı.

2010: Vakumlu İrmik Paketleme Makinesi Yatırımı Yaptı. Vakumlu Sade ve Meyveli İrmik Ürün Grubu ile Sektörde Yine Bir İlke İmza Attı. Dünyanın ilk ve Tek Gerçek Meyve Tozlarından Üretilen Meyveli İrmiği Piyasaya Sürdü.

2011: Yeni Modern Robot Kullanılan Uzun Kesme Hattı Yatırımı ile Kapasitesini %75 Artırarak Makarna Üretimini Günde 120 Tondan 210 Tona Çıkarttı.

Tübitak Projesi ile Türkiyenin En Akıllı Günlük 120 Ton Kapasiteli Un Değirmeni Kuruldu

2012: Fabrikaya Kojenerasyon Tesisi Kuruldu ve Selva Kendi Elektriğini Üretmeye Başladı.

2013: Yeni Ürün Grupları ile Ürün Gamını Zenginleştirdi.(Bulgur, Sağlıklı Yaşam Ürünleri, Tatlı ve Mutfak Yardımcıları, Karışım Unlar, Premium Makarnalar)

2014: Aşurelik Buğday, Yeni Gramajlarda Nişasta ve Pirinç Unları ile Ürün Ailesi Büyüdü.

2015: Sağlıklı Yaşam Ürünleri ve Akıllı Makarnalar ile Ürün Ailesi Büyüdü.

2016: Makarna Sosları Ürün Ailemize Katıldı.

2017: Glutensiz Ürünler, Organik Ürünler, Mürekkep Balıklı Makarna ve Ruşeymli Çocuk Makarnası ile Ürün Ailesi Büyüdü.

n11 halka arzı

fakibaba
borsa istanbul'da halka arz edilecek şirketler içinde n11'in de adı geçiyor. e-ticaret devlerinden borsa'ya kote olan bir şirket şu ana kadar olmadı. n11 halka arzı olursa dikkat çekici olabilir.

Doğuş Planet, e-ticaret sektöründe faaliyet göstermek üzere, Doğuş Grubu ile Güney Kore'nin en büyük gruplarından SK Group'un ortaklığında Haziran 2012'de kuruldu.

Doğuş Planet, SK Group'un teknoloji ve inovasyon konusundaki tecrübesini Doğuş Grubu'nun bilgi birikimi, bölgesel tecrübesi ve gücü ile birleştirmektedir.

Bu güçlü ortaklık çerçevesinde, Doğuş Planet e-ticaret yatırımı olarak, binlerce marka ve mağazayı milyonlarca müşteriyle buluşturan açık pazar platformu alışverişin uğurlu adresi “n11.com”u açtı.

n11.com; elektronikten tekstile, mutfak gereçlerinden Türkiye'nin nadide el sanatlarına kadar farklı ihtiyaç ve zevklere hitap eden milyonlarca ürün, alışveriş yaptıkça kazandıran yapısı ile üyelerine yeni bir alışveriş deneyimi sunuyor. n11.com, müşteriler tarafında güven ve kolaylık, mağazalar tarafında ise işbirliği ve e-ticareti geliştirme odaklı bir yaklaşım izlemektedir.

torku halka arzı

fakibaba
gıda devi torku'nu, 2021 borsa istanbul'da halka arz edilmesi planlanan şirketler içinde yer alıyor. halka arz fiyatları, arza aracılık edecek şirket şu anda belli değil. torku gıda halka arzı ile gelişme oldukça buradan aktaracağız.

Biz, Anadolu'nun verimli topraklarını işleyen, doğal üretim yapan 900 bin çiftçiyiz ve kendi ürettiğimizi yine kendi fabrikalarımızda işleyerek kendi markamızla sizlere ulaştırıyoruz. Markamız Torku ile evlerinize ve sofralarınıza geliyoruz.

Üreticimizin emeğini tarladan sofranıza getiriyoruz.

Tohumumuzu, gübremizi ve yemimizi kendimiz üretiyoruz. Güvenle tüketin diye araya kimseyi sokmadan kendi fabrikalarımızda doğallığı, sağlığı ve kaliteyi her şeyin üzerinde tutarak Anadolu toprağının bereketini ve emeğimizi sizlere ulaştırıyoruz.

Bereketli toprağımız bizim en kıymetli hazinemiz. Sadece bugünü düşünerek hareket etmiyor, bu hazineyi yarınlara, çocuklarımıza daha da güzelleştirerek bırakmayı amaçlıyoruz. Bu amaçla hem tohumumuzu hem toprağımızı koruyoruz. Yarınımızı da düşünerek Konya Ovası'na bugüne kadar 19 milyon ağaç diktik ve dikmeye de devam ediyoruz.

Biz, Torku'yuz, biz Konya Şeker'iz.

Torku, geniş bir ürün yelpazesini tohumdan çatala Konya Şeker güvencesiyle sunuyor

Bugün geniş bir ürün yelpazesini Konya Şeker güvencesiyle tüketiciye sunan Torku, adını Türkçenin bilinen en eski sözlüğü Divan-ı Lügat'ı Türk'ten aldı. Kelime anlamı “ipeksi, ipek gibi sağlam” olan Torku ile 2007 yılında çikolata ürünleriyle tüketiciye merhaba dedik ve kısa sürede unlu mamullerden, çikolata kaplamalı ürünlere, şekerlemeye, dondurulmuş patatesten süt ve et ürünlerine, bulgurdan meyve suyuna sirkeden şalgama kadar geniş bir yelpazeye ulaştık. Bu yelpazeyi her geçen gün büyütmeye ve ürün çeşitliliğimizi artırmaya devam ediyoruz.

Torku markası altında ürettiğimiz ürünleri, tohumdan sofranıza, çatalınıza kadar her aşamada güvenilir bir gıda zinciri sistemi ile sunuyoruz. Ürettiğimiz hemen her ürünün çoğu hammaddesi çiftçilerimiz tarafından üretiliyor.

Doğal şeker pancarının en tatlı halini Konya Şeker güvencesiyle sunuyoruz. Tohumdan çatala güvenilir gıda politikamızın gereği güvencemiz Konya Şeker tarafından üretilen GDO'suz şeker pancarı tohumlarıyla başlıyor ve pancarın yetişmesi süresince çiftçiye verdiği eğitimlerle ve desteklerle devam ediyor. Türkiye'de mevcut şeker üretiminin dörtte birini, yüksek teknolojiye sahip iki fabrikasıyla Konya Şeker gerçekleştiriyor.

Tohumdan çatala güvenilir gıda politikamızı sadece şekerde değil bu şekeri hammadde olarak kullandığımız ve şekerlemeden çikolataya, bisküviden, keke ve gofrete kadar tüm ürünlerimizde de sağlıyoruz. Şeker dışındaki diğer hammaddelerde de yüksek kalite standartlarından asla ödün vermiyoruz. Torku markalı ürünlerimizi, kaliteli hammaddenin ve üretim tesislerinde yüksek teknolojinin yanı sıra deneyimli Ar-Ge uzmanlarımız tarafından geliştirilen çok özel tariflerle üretiyoruz.

Konya Şeker güvencesini dondurulmuş gıda ürünlerinde de sürdürüyoruz

Üretici ortaklarının her türlü ürününe katma değer sağlamayı ve bunu yaparken de tüketiciye sağlıklı, güvenilir ve yüksek kalitede ürünler sunmayı amaçlayan Konya Şeker, ürettiği parmak patates çeşitleri, soğan halkası, patates kroket gibi özel ürünleri dondurarak yüksek kalite standartlarında tüketicilere sunuyor. Şeker pancarı gibi tohumundan itibaren her aşamasında Konya Şeker'in kontrolünde olan ürünlerimizin, hiçbir katkı maddesi ve koruyucu kullanılmadan çok hızlı bir biçimde dondurularak tarladaki tazeliğini korumasını sağlıyoruz. Torku markasıyla tüketicilerimize sunduğumuz dondurulmuş ürünlerimiz aralarında uluslararası markaların da bulunduğu önemli restoran zincirlerinin de menülerinde yer alıyor.

Et ve süt ürünlerinde Torku Güvenilir Gıda Zinciri

Arkasında 900 bin çiftçi ortağıyla Konya Şeker'in bulunduğu 'Torku Güvenilir Gıda Zinciri'nin iki temeli bulunuyor. Bu temellerin ilki ve en önemlisi, sertifikalı çiftçilerden oluşan hammadde tedarik modelimiz, diğeri ise yüksek teknolojinin kullanıldığı en üst düzeyde hijyenin sağlandığı Akıllı Üretim Tesisimiz oluyor.

Öncelikle Konya Şeker olarak özel eğitimlerden geçmiş 'sertifikalı çiftçilerimizden' güvenilir hammadde tedarik ediyoruz.

Sertifikalı çiftçilerimizden alınan sütler düzenli olarak analiz edilerek kontrolden geçiriliyor, ayrıca veteriner hekimlerimiz tarafından da hayvan sağlığı ve refahı açısından düzenli kontroller yapıyoruz.

Torku et ürünleri için ise çiftçilerimizin hayvanları Konya Şeker veterinerleri tarafından detaylı kontrollerden geçiriliyor ve hayvanların menşei, aşı geçmişi inceleniyor.

Yüksek teknoloji ve hijyen standartlarıyla Akıllı Üretim Tesisi

Torku Güvenilir Gıda Zincirinde hammadde tedarik sürecindeki özen ve hassasiyet üretim tesislerinde de artarak devam ediyor. Üretim tesisimiz içinde, akıllı havalandırma sistemi ve hepa filtreler sayesinde bir ameliyathane ortamı kadar temiz hava sağlıyouz. Tesise giriş ancak kontrollü hijyen alanlarından yapılabiliyor. Ayrıca Türkiye'de bir ilk olan el değmeden geleneksel beyaz peynir üretim teknolojisi burada kullanılıyor. Ette ise ekolojik dezenfeksiyon adı verilen sistemle karkas et hiçbir kimyasal kullanmadan sadece su ve tuz ile sağlanan özel bir yöntemle dezenfekte ediyoruz.

Sizlerin sağlığı için üretim sürecinde gösterdiğimiz hassasiyeti çevreye karşı da gösteriyor ve atık suları değerlendirerek tarım arazilerinin sulanmasında kullanıyoruz.

'Torku Güvenilir Gıda Zinciri' ile sizler ve sevdikleriniz ürünlerimizi gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Tüketici için doğal ve sağlıklı ürünler, üretici için de hasadına talep garantisi

Üreticimizin tarımsal faaliyetlerini tohumdan sofraya kadar bir zincir olarak gören Konya Şeker, öncelikli olarak bu zincirin tamamının gelişmesini sağlıyor. Konya Şeker bu anlayışla, Torku markasıyla nihai tüketiciye doğal ve sağlıklı ürünler ulaştırırken, üreticinin hasadına da talep garantisi oluşturmayı başarıyor.

efeler çiftliği halka arzı

fakibaba
borsa istanbul 2021 halka arz edilebilecek şirketler içinde efeler çiftliği'nin de adı geçiyor. efeler çiftliği halka arzı ile ilgili güncel gelişmeleri buradan aktaracağız.

efeler çiftliğinin halka arzı ile ilgili paylaşılan haber şu şekilde:

Avrupa'nın en büyük süt üretim çiftliklerinden olan Efeler Çiftliği halka arza hazırlanıyor. Söktaş'ın bağlı ortağı olan Efeler Çiftliği için bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) özel durum açıklaması yapıldı.

Söktaş'ın yüzde 84 oranında ve İstanbul Portföy Yönetimi A.Ş. Tarım Hayvancılık ve Teknoloji Girişim Sermayesi Yatırım Fonu'nun yüzde 16 oranında pay sahibi olduğu Efeler Çiftliği Tarım ve Hayvancılık Anonim Şirketi'nin halka arz çalışmalarının başlatılması ile ilgili karar alındı. Yönetim kurulunun 12.11.2020 tarihinde şirket merkezinde toplanarak aldığı kararların yer aldığı açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"1. Şirketimizin %84 oranında paylarına sahip olduğu, Aydın Ticaret Sicil Müdürlüğü nezdinde "1756-GERMENCİK" sicil numarası ile kayıtlı Efeler Çiftliği Tarım ve Hayvancılık Anonim Şirketi'nin ("Efeler Çiftliği") paylarının halka arz edilmesine ilişkin çalışmaların başlatılmasına,

2. Efeler Çiftliği'nin halka arz işlemleri kapsamında, Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul A.Ş., Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş., İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş., ticaret sicil müdürlüğü, noterler ve diğer tüm kamu ile özel kurum ve kuruluşlar nezdinde yapılması gerekli tüm iş ve işlemlerin gerçekleştirilmesi için gerekli hazırlıkların, bildirim, başvuru ve diğer iş ve işlemlerin yapılması, vekaletname, başvuru belgeleri, beyan, dilekçe ve sair evrakların imzalanması da dahil bu karar kapsamında yürütülecek tüm iş ve işlemlerin yapılmasına,

oybirliği ile karar verilmiştir."

Efeler Çiftliği Hakkında

Efeler Çiftliği 765 bin metrekare alan üzerine kurulmuş tesislerinde büyükbaş süt hayvancılığı iş kolunda faaliyet gösteriyor. AB standartlarında üretim yapan Türkiye'nin en büyük çiğ süt üretim tesislerinden biri olan şirket, 30 Eylül 2020 itibarıyla toplam 6.790 adet büyükbaş süt hayvanına sahip.

Üretilen çiğ süt çeşitli ulusal süt markalarına ve 2017 yılından bu yana 2 litrelik ambalajlarda başta Migros ve Macrocenter marketler olmak üzere 280'den fazla noktada perakende olarak doğrudan satılıyor.

2020 yılının ilk dokuz ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 24 artışla 63,7 milyon TL satış geliri kaydettiği açıklanan Efeler Çiftliği, 2020 yılının aynı döneminde Söktaş'ın konsolide satış gelirlerinin yüzde 37'sini oluşturdu. Şirket 2020 yılının ilk dokuz ayında 19 bin 771 ton çiğ süt satışı gerçekleştirdi

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol