confessions

tahtaci

1. nesil Yazar - - Yazar

  1. toplam entry 207
  2. takipçi 0
  3. puan 7376

info

tahtaci
info yatırım menkul değerler'in bist işlem kodu.

twitter'dan:

#info aldığım bilgi son çeyrekte iki maaş prim ödenmiş. Bu sene 3 halka arz hedefleniyor. Son çeyrek giderleştirmeler yapılmış. Personel maaşlarındaki artış yeni personel alımı yapılmazsa(yani kişi başı) sürdürülebilir değil bu çeyrek o kadar gelmeyecek anladığım kadarıyla

getir halka arzı

tahtaci
isteyen herkes, getir gsyf ile şirkete ortak olabiliyor.

» Fon, girişim sermayesi yatırımı olarak sadece Getir Perakende Lojistik A.Ş.'ye yatırım yapacaktır. Yatırımdan çıkış yapıldığında fon tasfiye olup paralar yatırımcılara dağıtılacaktır.

getir'in fonuna nasıl yatırım yapılır?

» Adım 1 : Türkiye İş Bankası A.Ş. veya Akbank T.A.Ş' de adınıza bir fon saklama hesabı açmak.
» Adım 2: Re-pie Portföy Yönetimi A.Ş. ile Getir Fonu yatırımcı sözleşmesi imzalamak.
» Adım 3: Yatırım miktarını Türkiye İş Bankası A.Ş. veya Akbank T.A.Ş' deki hesabınıza yatırmak.
» Adım 4: Re-pie Portföy Yönetimi A.Ş.' ye fon alım talimatı vermek.
» Adım 5: Fon paylarınızın bankadaki hesabınıza geçmesi ve günlük fiyat takibi.

minimum yatırım tutarı nedir?

» Fonun pay değeri, net varlık değerinin dolaşımdaki pay sayısına bölünmesiyle elde edilir. Fon fiyatı günlük olarak websitemizde ilan edilmekte ve yatırımcılar aynı zamanda MKK (Merkezi Kayıt Kuruluşu) ve İş Bankası veya Akbank Saklama hesaplarında katılım paylarını takip edebilmektedir. Getir Perakende Lojistik A.Ş.'nin değerleme raporu her çeyrek dört büyük denetim ve danışmanlık firmasından birinin raporu ile güncellenecektir. Fonun denetim raporları ise Ernst&Young tarafından hazırlanacak ve websitemizde yayınlanacaktır.

fon süresi ne kadar?

» Fon, 7 yıllıktır. Bu sürenin son 2 yılı tasfiye dönemidir. Getir Perakende Lojistik A.Ş. halka arz olur ise veya şirkette kontrol değişikliği olur ise Fon'un o fiyattan satım hakkı vardır. Bu opsiyonlar gerçekleşmez ise 7 yılsonunda şirket paylarını enflasyon + %3 bileşik yıllık getiri ile geri almayı taahhüt eder. Fon, şirket onayı ile paylarını 3. Kişilere de devir edebilir. Bu senaryolardan biri gerçekleştiği durumda, Fon yatırımcılara paralarını dağıtarak tasfiye olacaktır.

getir yatırım fonu nasıl satılır?

» Katılma paylarını elde ettikten sonra; her gün nitelikli yatırımcılar arasında pay devri yapmak mümkündür. Bu pay devri, Borsa İstanbul Nitelikli Yatırımcı İşlem Pazarı'nda veya Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) üzerinden yapılabilir.

yönetim ücreti ne kadar?

» Fona yatırım yapıldıktan sonra yönetim ücreti fondan ve fonun gelirlerinden tahsil edilmektedir. Performans primi ise yatırımdan çıkış yapıldığında tahsil edilir. Yönetim ücreti senelik %2'dir. Performans primi ise enflasyon üstü getiri sağlanır ise aşan kısmın %20'sidir.

adana'nın en iyi kamp alanları

tahtaci
ee hep mi borsa konuşacağız. adana ve çevresinde kamp yapmak isteyenler varsa, adana civarında en iyi kamp alanları incelemesi paylaşıyorum...

Türkiye'nin hem doğası hem kültürü ile, en orijinal şehirlerinden biri olan Adana, eşsiz güzellikler barındırdığı coğrafyasında kamp severlere harika olanaklar sunuyor. Ücretli kamp alanlarının yanı sıra, ücretsiz kamp alanlarıyla da doğa tutkunlarını çağıran Adana, kamp keyfini doyasıya yaşayabileceğiniz bir yer. Gerek yemek kültürü, gerek de kendine has yapısı, sıcak olmasına rağmen Akdeniz'in esintilerini yaşatan yapısı ile Adana, en iyi kamp adresleri arasında.

Aralarında kanyonlar, vadiler, şelaleler ve tabiat parklarının yer aldığı, Adana'da ücretsiz ve ücretli kamp alanlarının bir listesini hazırladık ve özelliklerine kısaca değindik.

Adana Ücretsiz Kamp Yerleri

Doğanın koynunda, eşsiz bir kamp yeri araştırıyorsanız, birçok alternatifiniz var. Ücretsiz kamp alanları konusunda Adana'nın en iyi noktalarına ve olanaklarına, yorumlarına bakalım.

Körkün Kanyonu
Şehrin eşsiz doğal güzelliklerinden biri olan Körkün Kanyonu, aynı zamanda kampçılar için, doğanın koynunda ve şehrin gürültüsünden uzakta, harika bir kamp yeri. Adana ücretsiz kamp alanlarından Köykün Kanyonu'nun özelliklerine gelirsek, Kanyon merkezden 61 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Körkün Kanyonu'nda kamp atmanın yanı sıra, patikaları takip ederek uygun alanlarda günlük yürüyüşler de yapmanız mümkün.
Kamp alanında wc ya da duş bulunmamaktadır.
Bununla birlikte ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir market yoktur, yani ihtiyaçlarınızı gelmeden temin etmelisiniz.
Karaisalı ilçesinde yer alan Körkün Kanyonu, her ne kadar belli imkanları sunmasa da, masmavi ve serin suyu ile adeta cennetten bir köşeyi andırıyor.

Yerköprü Kanyonu
Adana şehir merkezinden 50 kilometre uzaklıkta, Karaisalı ilçesi sınırlarında yer alan Yerköprü Kanyonu da, Körkün Kanyanu gibi tamamen doğal bir kamp alanı. Görenleri büyüleyen bir yapıya sahip olan Yerköprü'de, günlük yürüyüşler yapabilirsiniz. Zemini taşlı olan Yerköprü'de, taşları temizledikten sonra çadırınızı kurabilirsiniz. Kanyonda ateş yakmak serbesttir ancak güvenli noktalarda ateş yakmanızı öneririz.
Kamp alanında wc ya da duş bulunmamaktadır.
Alanda, ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bir dükkan bulunmamaktadır, bu nedenle ihtiyaçlarınızı gelmeden önce temin etmelisiniz.
Çadır kampı için ideal bir konsept sunan Yerköprü, bazı eksikleri olmasına karşın doğal yapısı ve huzur veren sakinliği ile, Adana'nın en iyi ücretsiz kamp alanları arasında yer alıyor.

Belemedik Çakıt Vadisi
Adana'nın Pozantı ilçesinde yer alan Çakıt Vadisi, doğal hayat bakımından oldukça zengin bir faunaya sahip. Yeşilin her tonuna tanık olabileceğiniz ücretsiz bir kamp alanı olan Çakıt Vadisi'nde, masmavi gökyüzünün altında harika bir kamp yapabilirsiniz. Nehir kenarı bir kamp alanı olmasının yanı sıra, harika yürüyüş rotaları da içeren Belemedik Çakıt Vadisi, kontrollü bir şekilde ateş yakabileceğiniz bir alan.
Kamp alanında elektrik, wc ya da duş bulunmamaktadır.
Alışveriş yapılabilecek bir market bulunmamaktadır, ihtiyaçlarınızı gelmeden önce temin etmelisiniz.
Adana'nın en iyi kamp noktaları içinde yer alan Belemedik Çakıt Vadisi, mavi ile yeşilin buluştuğu harika bir kamp ortamını size sunuyor. Su, elektrik gibi imkanlar olmasa bile, kendi yiyecek ve içeceğinizi getirerek, akarsu kenarında keyifli bir kamp yapabilirsiniz.

Dokuzoluk Kanyonu
Keyifli bir kamp yapılabilecek en iyi yerlerden biri olan Dokuzoluk Kanyonu, Adana şehir merkezinden sadece 55 kilometre uzaklıkta. Masmavi akarsuya eşlik eden devasa kayalara sahip Dokuzoluk Kanyonu, doğa ile iç içe, keyifli bir kamp için ideal adreslerden. Adana merkezinden toplu ulaşım ile gelme imkanı olmayan Dokuzoluk Kanyonu'na, özel aracınızla gelebilirsiniz.
Kamp alanında wc, piknik masası, çeşme ve mangal alanı mevcuttur.
Duş mevcut değildir.
Alışveriş yapılabilecek bir market yoktur, ihtiyaçlarınızı gelmeden önce almalısınız.
Çay kenarı keyifli konumuyla ve ücretsiz sunduğu olanaklarla Dokuzoluk Kanyonu, Adana'nın en iyi kamp alternatiflerinden biri. Kampın yanı sıra mangal alanı, çeşme gibi olanakları ile kanyon, kamp için tercih edebileceğiniz adreslerden.

Kapıkaya Kanyonu
Birçok ücretsiz kamp alanının yer aldığı Karaisalı ilçesinde yer alan diğer bir alan olan Kapıkaya Kanyonu, Karaisalı merkezine sadece 6 kilometre uzaklıkta. Toplu ulaşım olanağı olmayan kanyona, yürüyerek ya da şahsi aracınızla gidebilirsiniz. 7 kilometrelik bir yürüyüş parkuru olan kanyon, kamp severler dışında doğa yürüyüşü yapmayı sevenlerce de tercih ediliyor.
Kamp alanında wc, duş, çeşme ve elektrik bulunmuyor.
Kamp girişinde, tuvaletin yer aldığı bir tesis var. Bu tesiste, bir şeyler yiyip içebilmeniz de mümkün.
Doğal güzelliği ile büyüleyen Kapıkaya Kanyonu, yürüyüş parkuru, bisiklet yolu ve çadır kampı için ideal konumuyla, en güzel kamp alanlarından. Bununla birlikte birçok farklı ağaç türüne ev sahipliği yapan kanyon, tercih edebileceğiniz bir yer.

Aladağ Küp Şelaleleri
Adana'da, Toroslar'daki karların erimesinden meydana gelmiş Küp Şelaleleri, şehre gelen birçok ziyaretçinin uğrak noktası. Serin ve masmavi suyu ile görenleri büyüleyen şelaleler, aynı zamanda keyifli bir ücretsiz kamp alanı. Adana sıcağından kurtularak, doğanın koynunda, masmavi bir serinlik içinde kamp yapmak istiyorsanız, Küp Şelaleleri ücretsiz Adana kamp alanları içinde, en iyi adreslerden.
Kamp alanında wc ya da duş bulunmamaktadır.
Şelale yakınlarında, börek alabileceğiniz ve mangal yakabileceğiniz bir tesis yer almaktadır.
Yılın her döneminde serin olan Küp Şelaleleri, doğal duyu içilebilir, havası tertemiz harika bir kamp alanı. Mobil internetin orta düzeyde de olsa çektiği kamp alanı, tamamen ağaçlık ve keyifli bir ortam sunuyor. Adana'nın en turistik yerlerinden olan ve 10 şelaleden oluşan Küp Şelaleleri'nde, trekking ve hiking yapma imkanınız bulunuyor.

Yumurtalık Belediyesi Gençlik Kampı ve Turizm Bakanlığı Yumurtalık Gençlik Kampı
Adana'ya 1 saatlik uzaklıkta olan Yumurtalık Belediyesi Gençlik Kampı, deniz kenarında ücretsiz bir kamp alanı. Çadır alanlarının yer aldığı tesiste, kamp yapmak ücretsizdir. Çok fazla temiz olduğu söylenemese de, sahil kenarı olmasından ötürü çok fazla tercih edilen Yumurtalık Belediyesi Gençlik Kampı ve Turizm Bakanlığı Yumurtalık Gençlik Kampı, seçenekler arasında değerlendirilebilir.
Kamp alanında wc ve çeşme mevcut olmakla birlikte, duş yoktur.
Tesis yakınlarında, yiyecek ve içecek temin edebileceğiniz noktalar vardır.
Adana'da deniz kenarında ücretsiz bir kamp yeri olmasından ötürü çok fazla insanın uğrak noktası olan tesis, popüler olduğu için temizlik konusunda çok iyi olmasa da, doğa ile iç içe, tercih edilebilecek bir yer.

Çukurova Üniversitesi Kamp Alanı
Adana Yumurtalık'ta yer alan, sahil kenarında kamp alanı olan Çukurova Üniversitesi Kamp alanı, minibüsle ulaşabileceğiniz sakin bir kamp alanı. Kumsalda denize karşı bir kamp yapmak istiyorsanız düşünebileceğiniz Çukurova Üniversitesi Kamp Alanı, hem piknik hem de denize girmek için iyi bir alan.
Kamp alanında wc mevcuttur, çeşme, duş ve elektrik ise yoktur.
Yeme içme ihtiyaçlarınızı, tesise gelmeden önce almalısınız.
Deniz kenarına yürüme mesafesinde bir kamp alanı arıyorsanız, Adana'nın en iyi kamp noktalarından biri olan Çukurova Üniversitesi Kamp Alanı'nı tercih edebilirsiniz.

Adana Ücretli Kamp Alanları

Adana kamp alanlarında, ücretsiz tesisler doğal güzellikleri ile öne çıksa da, elektrik, su, duş ve wc gibi imkanlardan yoksun olabiliyor. Ücretli kamp alanlarını değerlendirmek isterseniz, Adana'nın en iyi kamp tesislerini inceledik.

Belemedik Tabiat Parkı
Adana'nın Pozantı ilçesinde yer alan Belemedik Tabiat Parkı, etkileyici doğal güzellikleriyle birçok kişinin tercih ettiği bir alan. Doğa yürüyüşü, dağcılık, bisiklet ve olta balıkçılığı için ideal bir ortam sunan Belemedik Tabiat Parkı'nda birbirinden güzel yürüyüş yollarına sahip ormana komşu bir kamp yapabilirsiniz.
Kamp alanında wc bulunmaktadır.
İçme suyu, elektrik ve otopark bulunmaktadır.
Kampın bazı noktalarında ateş yakmak serbesttir.
Trenle ulaşım sağlanabiliyor.
Kahvaltı yapabileceğiniz ve yemek yiyebileceğiniz bir restoran mevcut.
Cüzi giriş ücretine karşın, güzel olanakların sunulduğu Belemedik Tabiat Parkı, Adana'nın en iyi ücretsiz kamp alanları arasında yer alıyor.

Karataş Kumluk Tabiat Parkı
Karataş ilçesinde yer alan Karataş Kumluk Tabiat Parkı, hem çadır hem de karavan kampı için ideal bir yer. Akdenize komşu kızıl çam ağaçlarından oluşan harika bir doğası olan Kumluk Tabiat Parkı, şehir merkezine yakın bir konumdadır. Dileyenler ormanın tadını çıkarırken, dileyenler de plaja giderek denizin keyfine varabilir. Piknik için de tercih edilen Kumluk Tabiat Parkı'nda rafting, balıkçılık, doğa yürüyüşü, yüzme, kuş araştırması ve mağara araştırmacılığı gibi birçok farklı olanak sunuluyor.
Kamp alanında wc ve duş mevcuttur.
Çocuk oyun alanı, güvenlik ve otopark mevcuttur.
Kampın restoranı bulunduğu gibi, dilerseniz kendi yiyeceklerinizi dışarıdan getirebilirsiniz.

Toprak Kamping
Adana merkezine 1 saat uzaklıkta bir kamp alanı olan Toprak Kamping, denize komşu, doğa ile iç içe bir alan. Sık ağaçlardan oluşan ve çadır kampı için harika bir gölgeli ortam sunan Toprak Kamping'e çadırla gelebileceğiniz gibi, işletmenin çadırlarından da kiralayabilirsiniz.
Kamp alanında wc ve duş imkanı bulunuyor.
Denize girilebilir alanda şezlong ve şemsiye sunuluyor.
Yeme içme ihtiyaçlarınızı kampın kafesinden karşılayabilirsiniz.
Günübirlik aile yeri gibi özellikler de sunan Toprak Kamping, Adana'nın en iyi ücretli kamp alanları içinde. Girişte ateş ölçümü yapılan, düzenli olarak dezenfekte edilen kamp alanı, denize ve ormana komşu, keyifli bir ortam sunuyor.

Yılmaz Kamping
Adana'nın Yumurtalık ilçesinde yer alan Yılmaz Kamping, deniz ve ormanın bir araya geldiği, büyüleyici bir ortamda sizi bekliyor. Adana merkezine 1 saatlik uzaklıkta olan Yılmaz Kamping'e toplu taşıma ile ulaşım da mümkün. Çadıra alternatif olarak bungalovlar sunan Yılmaz Kamping, çadırı olmayan konuklarına kendi çadırlarını da kiralıyor.
Kamp alanında wc, duş ve çeşme bulunmaktadır.
Tesiste, yiyecek ve içecek ihtiyacı için bir market yoktur.
Sahil kenarında bir çadır deneyimi sunan Yılmaz Kamping, sunduğu denize girilebilir alan, mangal alanı ve ateş yakılabilir alanlarla bir kampta aradığınız her şeyi size sunuyor.

Medcezir Kamping
Adana kampingleri içinde, standartları yükselten bir kamp alanı olan Medcezir Kamping, şehir merkezine sadece 1 saat uzaklıkta ve toplu taşıma ile ulaşım sağlanabiliyor. Denize sıfır bir kamp alanı olan Medcezir Kamping, birçok kamp alanında olmayan lüks özellikleri sunuyor. Çadırın yanı sıra bungalovda kalma fırsatı da sunan tesis, harika bir konuma sahip.
Kamp alanında wc, duş, sıcak su ve elektrik mevcut.
Tesiste, yiyecek ve içecek alabileceğiniz bir marketin yanı sıra, restoran bulunuyor.
Denize girilebilir alanda soyunma kabini mevcut.
Odalarda TV, klima ve hızlı kablosuz internet mevcut.
Çalışanların ilgili olduğu ve bir kamp alanından bekleyebileceğiniz birçok özelliği sunan Medcezir Kamping, sıcak bir ortamda keyifli bir kamp tatili yapmak isteyenler için iyi bir seçenek.

Magarsus Kamping
Karataş ilçesinde bulunan Magarsus Kamping, merkeze 55 kilometre uzaklıkta bir kamp alanı. Adana'dan minibüs ile ulaşılabilen tesis, çadır konaklamasının yanı sıra bungalov imkanı da sunuyor. Denize yürüme mesafesinde bir kamp alanı olan Magarsus Kamping, misafirlere birçok imkan sunan bir işletme.
Kamp alanında wc ve duş imkanı mevcut.
Kablosuz internet hizmeti mevcut.
Yiyecek ve içecekleri temin edebileceğiniz bir market bulunmamaktadır.
Sunduğu yürüyüş parkuru, ateş yakılabilir alanı ve denize girilebilir alanı ile Magarsus Kamping, Adana'da ücretli çadır konaklaması konusunda tercih edilebilecek bir yerdir. Bununla birlikte yaz aylarında, tesise talep çok olduğundan erken rezervasyon yapmanız önemlidir.

Bahçecik Şelalesi Piknik ve Kamp Alanı
Doğal güzellikleri ile meşhur Karaisalı ilçesinde yer alan Bahçecik Şelalesi Piknik ve Kamp alanı, birçok turistik Adana'da mutlaka ziyaret ettiği Kapıkaya Kanyonu'na oldukça yakın. Çok fazla tercih edilmediği için doğal güzelliği bozulmamış, büyüleyici bir ortama sahip kamp alanı, şelaleye sadece 20 metre uzakta. Temiz havayı ciğerlerinizde hissedeceğiz kamp alanı, Adana'da kamp için en iyi seçeneklerden.
Kamp alanında tuvalet imkanı mevcuttur.
Piknik yapmak isteyenler için, piknik masaları mevcuttur.
Bahçecik Şelalesi Piknik ve Kamp Alanı, duş, elektrik gibi ihtiyaçları sunmasa da Adana'da kamp yapmak isteyenler için en iyi alternatifler arasında yer alıyor.

2021 yılı asgari ücretinin 2825 tl olması

tahtaci
zehra zümrüt selçuk:

1 Ocak 2021 tarihinden itibaren geçerli olacak asgari ücret, brüt 3.577 Lira 50 Kuruş, net 2.825 Lira 90 Kuruş olarak belirlenmiştir.

Geçen yıla göre net asgari ücret 500 TL artmış, % 21,56 oranında yükselmiş oldu.

Çalışanlarımıza, ailelerine ve işverenlerimize hayırlı olsun.

ali gürsu

tahtaci
SPK, 'Borsa Tatlıcısı' adlı Telegram grubu üzerinden, takipçilerine 6 hissede 'al veya tut' tavsiyesi verdikten sonra hemen satışa geçen Ali Gürsu'ya 1,2 milyon lira idari para cezası kesti.

tesla hissesi nasıl alınır

tahtaci
herkes, elon musk'ı dünyanın en zengin 2. insanı yapmayı başaran o tesla hissesinin sırrıını arıyor...

alıntıdır:

Tesla Hisselerini almak için öncelikle finansal piyasalarda daha önce işlem yapmış aktif olarak yatırım yapan biri olmalısınız sebebine gelecek olursak Tesla Hisseleri Amerika ve Dünyanın en büyük teknoloji borsası olan Nasdaq da işlem görmektedir. Nasdaq dünyanın her bir yanından çeşitli yatırımcıların ve büyük fonların teknoloji alanındaki şirketlere yatırım yaptığı bir borsadır bu yüzden küçük yatırımcı için nasdaq borsası oldukça risklidir yüzlerde balina arasında küçük bir japon balığının yaşama şansı ne kadar düşükse bilgisiz ve tecrübesiz küçük yatırımcınında nasdaq borsasında kazanma şansı oldukça düşüştür. Tesla Hissesi almak veya Nasdaq borsasında işlem gören herhangi bir teknoloji şirketine yatırım yapabilmek için Yurt Dışı Yatırım Hesabınız olması gerekmektedir. Yatırım hesapları yurt içi ve dışı olmak üzere iki farklı şekildedir eğer Türkiye borsasında işlem yapmak istiyorsanız yatırım hesabınızın olması yeterlidir fakat yurt dışı borsalarına yatırım yapmak için yurt dışı yatırım hesabınız olması gerekir bu hesabı açabilmek için aktif olarak kullandığınız bankanızın şubesine gidin ve yurt dışı yatırım hesabı açmak ve tesla hisselerini almak istediğinizi belirtmeniz gerekir şube çalışanları yurt dışı yatırım hesabınızı açmak için gerekli evrak ve belgeleri hazırlayıp size sunar evrakları doldurduktan sonra hesap açılış işlemi yapılır ve bir kaç gün içerisinde hesabınız aktif edilir. Hesabınız aktif edildikten sonra kullandığınız aracı kurum sizinle ileşime geçerek işlem platformu bilgilerinizi iletir ve aracı kurumunuza ait işlem platformuna girişinizi yaptıktan sonra dilediğiniz hisse senetlerini alabilirsiniz Tesla Hissesi Almadan Önce Yapmanız Gerekenler ;

Dünya ve abd ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmalısınız.
Borsa hakkında yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmalısınız.
Sağlam bir piskolojiye sahip olmalısınız panik üzerine işlemler yapmamalısınız.
Manipülatif ve spekülatif işlemlerden kaçınmalısınız.
Bilanço şirket finansallarını okumayı öğrenmelisiniz.
Tesla Hakkında çıkan şirket ve sektör haberlerini aktif olarak takip etmelisiniz.
Yurtdışı yatırım hesabı açmalısınız.
Yurtdışı yatırım hesabınıza para aktarmalısınız.
Aracı kurumunuzun size vermiş olduğu işlem platformunu kullanmayı öğrenmelisiniz.
Tüm bunları karşılıyorsanız geriye yapmanız gereken işlem platformunuz üzerinden Tesla şirketinin Borsa Kodunu aratıp “TSLA” dilediğiniz miktarda Tesla Hissesi alabilirsiniz.

Hangi hisse senedini alırsanız alın borsa bir kumar masası değildir yatırım aracıdır kısa veya uzun vadede kazanacağınız paraları anlık panik işlemlerle kurban etmeyin.

Tesla Hisselerinin geleceği ne olur bilinmez ama bugün gördüğü rağbet kısa süre içinde sona erecek gibi değil yıllardır borsada işlem görmesine rağmen özellikle son yıllarda adından bahsettiriyor olmasının en büyük sebebi gelişen elektirikli otomotiv sektörü ve teslanın liderliği ele aldığı bu sektörde yıllar içinde yeni rakipleri pazar payını çalacaktır ama sektörün her zaman öncüsü olarak kalmasıda muhtemeldir nasıl akıllı telefonların öncü lideri apple yıllar içinde farklı markalara pazar payını büyük ölçüde kaybetsede bugün hala dünyanın en değerli markası ve en pahalı şirketiyse teslada bugün rakibi olmayan ilerde bolca rakibi olacak olan elektirikli otomotiv sektörünün lideri halindedir.

esen

tahtaci
9 ekim cuma, ilk işlem gününde 45 bin lot el değişmiş. yani ilk yüzde 10'Luk artış bu kadar kişiyi döktü. bunu izlemesi bir matematik denklemi gibi oluyor. bakalım kaç yatırımcı, ne yüzdeye eyvallah diyecek diyorsun.

kontr

tahtaci
halka arz işlemi bugün başlayacak olan hisse senedi. son dönemde fade, dnisi ve esen'deki hareketlilik,hızlı çıkış kontr için de olabilir, olmayadabilir. her yatırımcı kontrolmatik'i analiz ederek kendi hedefini göre hareket etmeli.

tkuru yatırımcılarından twitter'da protesto

tahtaci
tkuru, geçtiğimiz günlerde 1000 lira seviyelerinden sert bir şekilde düşmeye başladı ve 750'li seviyelere düştü. taze kuru gıda borsa yatırımcıları, yaşadıkları mağduriyeti twitter'da paylaştı.

tkuzu yatırımcılarının bazı paylaşımları şu şekilde:

#HüseyinAvniMetinKale Azdan Az Çokdan Çok Gider Maddi Anlamda "Biz Birlikte Güçluyuz = Sen Bizsiz, Biz Sensiz Olmaz " #tkuru

Sen sadece #tkuru yu değil Ülker'e olan güveni de kaybediyorsun yatırımcına sahip çık at artık şu kapı döndür hisseni sevindir herkesi tekrar kazan güvenleri ve artık bu kadar gündeme gelen konuda sessiz kalma #hüseyinavnimetinkale

Duyun sesimizi duyun artık lütfen kap istiyoruz yarı yolda bırakma prestijinizi zedelemeyin hissene sahip çık sana güvendik hisseni aldık tkuru ailesini yarı yolda bırakma #HüseyinAvniMetinkale
@Ulker

#ülker artık yatırımcıyı rahatlatıcak bir kap, yada buradan bir paylaşım zamanı geldi ve geçiyor patronlar, yatırım yapan herkes hisseye ve size güveniyor, bu güveni boşa çıkartmayın #tkuru #ülker

Tkuru mağdurlarının sesini tahmini ne zaman duyarsınız, zira şirkete yatırım yapan bizler aslında sizin saygınlığınıza güvenerek yatırım yaptık lütfen bizleri rahatlatacak mantıklı bir açıklama yapın
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol